Bikiny ako najznámejší druh plaviek

Celosvetovo patria bikiny medzi tie najpopulárnejšie typy dámskych plaviek. Ako vlastne vyzerajú? Sú to dvojdielne plavky, ktoré zakrývajú prsia a lono. Pokiaľ ide o tvar tohto typu plaviek, je najviac podobný s bežnou dámskou spodnou bielizňou. Rozdiely bádame najmä v použitých materiáloch, ktoré sú prispôsobené na časté používanie vo vode. 

Nemýľme si bikiny a monokiny

Na prvý pohľad podobný názov má hneď niekoľko rozdielov. Už zo samotného názvu sa dá predpokladať, že zatiaľ čo predpona bi- bude predstavovať číslovku 2, mono- zas bude zastupovať číslo 1. Takto označované plavky bývajú spravidla podobné ako bikiny, no sú spojené kusom látky. Spravidla hovoríme napríklad o spojení vrchného dielu a spodného dielu pásom cez celé bruho. Niekedy sa môžeme s týmto názvom stretnúť aj pri inom označení, kedy slovo monokiny zastupuje jeden diel plaviek. 

Jednodielné plavky - klasika, ktorá sa pravidelne vracia do módy

Jednodielné plavky sú spravidla jedný, kusom oblečenia, zahaľujúcim telo ženy od pŕs, cez bedrá až po lono. Vďaka meteriálom a strohom, ktoré sa využívajú pri tomto type plaviek, sú pomerne často obľubované dámami s plnšou postavou či vo vyššom veku. Okrem toho sa takýto typ plaviek využíva pri profesionálnych plaveckých športoch. V súčastnosti to už však nie je len o plnších postavách či profesionálnych plavkyniach. Jednodielne plavky sa stávajú módnym trendom a vďaka svojím vzorom a motívom ich často môžeme pozorovať na stále väčšom množstve žien. 

Tankiny, alebo keď chcete vyzerať športovo

Tento otvorený typ plaviek sa často teší obľube u rôznych vekových kategórii. Podobne, ako pri bikinách, aj v tomto prípade ide o dvojdielne plavky. Tentokrát sa však líši vrchný diel, ktorý zahaľuje prsia. Ten býva spravidla v tvare pripomínajúcom tielko, pod prsiami sa teda nachádza hrubší pás látky. Tento tvar môžeme poznať napríklad zo športových podprseniek a podobne. Ide teda o veľmi pohodlý a komfortný strih, ktorý sa teší narastajúcemu záujmu v posledných rokoch. 

Mikrokiny - keď sa nechcete viac skrývať

Ako už názov napovedá, ide o typ dámskych plaviek, pri ktorom sa šetrilo na materiále. Zakryvajú len minimum ženského tela tak, aby vás pustili na bežné kúpaliská, no zároveň nezakrýva nič navyše. Celé plavky sa spravidla označujú ako string. Sú to teda šnúry s nevystuženými trojuholníkmi, ktoré prekrývajú lono a prsia. Ide teda o dvojdielne plavky, ktoré sa tešia popularite najmä u mladších žien so štíhlou postavou. 

Bermudy - obľúbený typ pánskych plaviek

Tento typ plaviek je určite najviac rozšíreným a môžete sa s ním stretnú na kúpaliskách, pri jazerách, na paddleboardoch či pri mori. Ide o šortkový typ plaviek, ktorý má rôzne dĺžky, od kratších, až po šortky, ktoré sú takmer po kolená. Tieto plavky sa tešia veľkej obľube a páni ich často využívajú nie len na plávanie, ale aj na ďalšie voľnočasové aktivity. Dostupné sú často v rôznych farbách a vzoroch.

Slipy - plavky pre plavcov

S týmto typom plaviek sa najčastejšie stretávame pri profesionálnych plavcoch. Ide o vykrojené jednodielné plavky, ktoré sú materiálom prispôsobené na pobyt vo vodnom prostredí. Často sú dostupné v tmavých farbách a využívajú ich najmä spomínaní profesionálny plavci.

Boxerky - keď vám nevyhovujú slipy ani bermudy

Boxerky sú typom plaviek, ktorý je spravidla veľmi podobný, ako slipy. Rozdielom je množstvo použitého materiálu, nakoľko nie sú vykrojené ako slipy, no zakrývajú aj niekoľko centimetrov stehien. Ide však rovnako, ako pri predchádzajúcom type o obtiahnuté plavky, ktoré sú obľubené najmä u zrelých mužov rôznych postáv.

Tangá - rarita na pláži

V posledných rokoch sa stáva stále častejšie, že tangá nenosia k vode len ženy, ale aj muži. Zatiaľ však ide o pomerne ojedinelé prípady, ktoré sa netešia priazni ostatnej verejnosti. Uvidíme teda, ako bude táto novinka napredovať.

Boratovky - odvážnym svet praje

Určite si spomínate na veľmi extravagantné a originálne neónové plavky, ktoré mal na sebe predstaviteľ Borata v rovnomennom filme. Tieto plavky dostali názov práve po tejto filmovej postave a po celom svete sa stávajú stredobodom pozornosti všade tam, kde sa objavia. Takýchto typov plaviek by sme našli vo svete omnoho viac. 

Veríme, že už máte v tom, aké druhy plaviek poznáme jasno a že ste si okrem prehľadu spravili aj predstavu o tom, ktoré plavky by mali byť tie vaše. Na naom e-shope nájdete výber značkových plaviek rôznych typov. Tak čo? Ktoré sa stanú tie vaše počas tohto leta?