Oblečenie častokrát vyjadruje naše pocity, či nálady bez toho aby sme o nich niekomu hovorili. Preto je naozaj dôležité vyskladať si šatník z kúskov, ktoré budú vyjadrovať kým sme a zároveň sa nám bude dobre nosiť. Práve túto ideu zakomponoval do svojej tvorby módny návrhár Calvin Klein. 

Na úvod si povedzme niečo o histórii tejto značky

Svetová odevná značka Calvin Klein bola založená dvoma mužmi v roku 1968 a to Calvinom Kleinom a jeho dlhoročným partnerom Barrym Schwartzom. Svoju kariéru odštartoval otvorením módneho butiku v New Yorku. Pri svojej tvorbe kládol dôraz na premyslené spracovanie odevov, nezaujímali ho zložité strihy či farby.

Návrhár s obrovským talentom, ktorý samozrejme musel neustále dokazovať nielen sebe ale aj svojmu okoliu. V začiatkoch svojho pôsobenia na trhu sa spoločnosť špecializovala na kabáty a večerné šaty, neskôr do svojej pánskej kolekcie a dámskej kolekcie pribral rifle, športové oblečenie, spodnú bielizeň, kabelky, doplnky ale aj parfémy

Calvin Klein Jeans značka ktorá vyvolala svetové šialenstvo v móde

Podznačka špecializovaná na svieže kúsky z rifloviny, ktorú preslávil obrovský škandál, snímka hviezdnej Brook Shieldsovej, ktorá sa na plagátoch objavila len v jednom kuse oblečenia a to v jeansoch od Calvina Kleina. Keď že je módna značka zameraná svojou tvorbou pre obe pohlavia, takzvané unisex oblečenie, jednotlivé kúsky z pánskej aj dámskej línie ako rifle a tričká sa dajú ľahko kombinovať bez toho aby pôsobili zženštilo alebo naopak veľmi maskulínne. 


Calvin Klein mal vidinu a to vyrobiť kolekciu pánskych boxeriek, na ktorých by mužom tak záležalo ako napríklad na topánkach. V tých časoch boli na trhu len jednofarebné multipacky a ako odevu sa slipom či boxerkám dovtedy neprikladal hlbší módny význam. A práve preto vznikla ďalšia podznačka Calvin Klein Underwear.

Pohodlné boxerky, pánske slipy, štýlové tangá a jednoduché podprsenky, tak by sa dala opísať táto revolučná kolekcia, ktorá otriasla módnym svetom. Calvin Klein je preslávený tým, že si vyberá mladé modelky, na prezentovanie svojich kúskov, preto sa objavila v jeho kampaniach krásna Kate Moss, Kardashianky a ďalšie zvučné mená. Svojim sexi telom na fotkách zaujal aj Justin Bieber. Calvinky sa stali synonymom pre boxerky a stali sa najpredávanejšími boxerkami na svete, veď kto by nechcel mať vo svojom šatníku pohodlné a sexi bielizeň. 

Kolekcie Calviniek pre ženy kládli vysoký dôraz na pohodlnosť, čo si samozrejme všetky ženy ihneď zamilovali. Hitom sa stali basic kúsky, ktoré pre svoju funkčnosť a jednoduchosť ženské telá milujú. Načo sa trápiť nepohodlnými podprsenkami s tvrdými kosticami, keď môžeme na sebe nosiť naozaj výnimočné spodné prádlo z rúk samotného majstra spodného prádla. Tangá, či nohavičky nosíme každý deň, celý deň a tento kúsok odevu musí byť naozaj len z tých najkvalitnejších materiálov. 

Módne impérium, ktoré si počas svojich rokov vybudoval nesie celosvetový úspech, veď kto by nepoznal tričká s logom CK, mikiny či kabelky. Po získaní licencie na spracovanie kože sa pustil do navrhovania doplnkov a tenisiek. Pri tvorbe sa riadil svojou zásadou a to vniesť do každej kolekcie minimalistický šik štýl. Pikantné zábery propagujúce Calvinove kampane sa stali nezabudnuteľnými, pri propagácii svojho parfumu Obsession v roku 1994 sa na plagátoch objavila modelka Kate Moss hore bez, čo samozrejme v tých rokoch vyvolalo rozruch. 

Ak vášmu šatníku chýbajú trendy kúsky, alebo stojíte každý deň pred skriňou a rozmýšlate čo na seba, verte či nie, minimalistický štýl ktorý prináša Calvin Klein si zamilujete a už nebudete váhať čo na seba. Na našom e-shope si určite nejaký štýlový kúsok vyberiete, či už siahnete po teniskách, kabelkách, mikinách, spodnej bielizni, budete sa v tom cítiť príjemne a pohodlne.