Letná obuv by mala byť v prvom rade kvalitná, priedušná a pohodlná. Dôraz je však potrebné dať aj na to, aby vám topánky dokonale sedeli a boli praktické. V prípade, že výber letnej obuvi podceníte, môžu časom nastať rôzne komplikácie, ktoré so sebou prinesú množstvo nepriaznivých účinkov, problémov a ťažkostí. Aby ste týmto zdravotným komplikáciám vedeli predísť, prinášame vám niekoľko tipov, na čo si dať pozor pri kúpe letnej obuvi.

Chyby pri kúpe letnej obuvi

V situácii, že kupujete nové topánky, určite u vás zohráva dôležitú rolu cena, trendový dizajn a veľkosť, ktorú máte. Samozrejme, to všetko sú dôležité kritériá, avšak je ich oveľa viac. Častokrát sa spracovanie obuvi líši a nemusí vám tak vždy sedieť veľkosť. Dôležité je zamerať sa na rozmery, kvalitu, konštrukciu a materiály, z ktorých sú vyrobené topánky. Aké najčastejšie chyby pri kúpe letnej obuvi robíme?

Nevhodná podrážka

Topánky s príliš dlhou, krátkou či úzkou podrážkou vám výrazne sťažia chôdzu. Úzka obuv nevyzerá dobre a, okrem iného, spôsobuje deformáciu kĺbov na prstoch. Dlhá podrážka je pri chôdzi nebezpečná a, naopak, krátka predstavuje extrémnu námahu.

Ideálna obuv by mala držať svoj tvar počas každodenného nosenia. Topánky sú oporou pre nohu a bez vhodnej podrážky to nejakým spôsobom nebude fungovať. Pri kúpe letnej obuvi by ste tak mali zohľadniť aj túto časť topánok.

Príliš veľké alebo malé

Či už sú vám topánky veľké alebo malé, v oboch prípadoch vám dokážu narobiť množstvo zdravotných komplikácií. Vítaná tiež nie je ani príliš veľká voľnosť obuvi. Ich nosením riskujete pád a, okrem iného, vaša chôdza vyzerá veľmi neprirodzene. Pri voľných topánkach je častý výskyt otlakov, bolesti kolien či chrbta. Taktiež môže dôjsť až k ťažkej deformácií prstov.

Topánky, ktoré nesedia

Najčastejším problémom je kúpa topánok, ktoré jednoducho nesedia po žiadnej stránke. Táto situácia vzniká predovšetkým vtedy, keď kupujete topánky prostredníctvom internetu. Samozrejme, kúpa nevhodných topánok môže nastať aj v kamennom obchode.

Ako sa teda tomuto problému vyhnúť? Základným pravidlom je, že topánka musí pokrývať celý povrch. V prípade, že cítite oporu len v špičke alebo päte, priehlavok bude vo vzduchu, a to predstavuje rad komplikácií.

Obľúbená obuv na leto

Čo sa týka obľúbenej obuvi na leto, preferované sú predovšetkým tenisky a šľapky. Základom je, aby topánky spĺňali všetky odporúčania, ktoré sme si vyššie spomenuli. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, nevhodná obuv vie ľudí poriadne potrápiť.

Spôsobí nepríjemné zdravotné ťažkosti, a tiež zhorší celkovú chôdzu. Odporúčame vám tak prikladať dôraz na všetky rady pri kúpe. Iba tak dosiahnete cieľ v podobe vytúžených a komfortných topánok.

Tenisky ako dlhoročná klasika

Tenisky sa považujú za dlhoročnú klasiku, ktorá nikdy neomrzí. V lete sú, takpovediac, neoceniteľné, a to najmä pre ich univerzálnosť. Je ich možné kombinovať skutočne s množstvom módnych kúskov. Obľúbené sú tiež pre dokonalý komfort a dizajn. Tenisky sa tiež považujú za ikonu mestského štýlu.

Ako si vybrať tenisky?

Či už si chcete kúpiť tenisky na šport alebo do mesta, mali by vám dokonale sedieť. V prípade, že si kupujete športové tenisky, odporúčame vám dokúpiť špeciálne vložky, ktoré majú absorpčné vlastnosti.

Tenisky do mesta sa vyskytujú v rôznych podobách, ako napríklad s vysokým alebo nízkym zvrškom, kožené, syntetické, na platforme, či v rôznych odtieňoch a strihoch. Ak chcete vyzerať moderne a štýlovo, nezabúdajte pri tom na kvalitu danej obuvi, ktorá je najdôležitejšia. V prípade, že sa budete v teniskách cítiť komfortne, budete vedieť, že sú tie pravé pre vás.

Zažiarte so značkou Michael Kors

Výber značky tenisiek vie byť občas poriadne náročný. Každá značka vraví o kvalite obuvi. Obľúbené sú Michael Kors tenisky, ktoré sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov.

Okrem iného, tenisky Michael Kors spĺňajú okrem praktickej aj estetickú funkciu. S nimi jednoducho zažiarite vždy a všade. Dokonca, v sekcii Michael Kors tenisky výpredaj ich máte možnosť zakúpiť za skutočne bezkonkurečné ceny!

Pohodlné šľapky

V dnešnej modernej dobe sú trendom šľapky, ktoré sa dajú kombinovať skutočne s veľkým množstvom outfitov. Prečo sú tak obľúbené? Je to najmä pre ich vysoký komfort, ktorý ponúkajú a taktiež pre ich neoceniteľnú vzdušnosť. Kúpa šľapiek sa oplatí, a to po každej stránke. Vaše nohy tak budú mať možnosť dýchať a nikdy nepocítite nepríjemný pocit ich potenia počas horúcich letných dní.

Ktorý typ je vhodný pre vás?

Pri šľapkách poznáme niekoľko tipov. Šľapky s mašľou pridajú do každého outfitu kúsok ženskosti a romantiky. Najčastejšie sa tento typ kombinuje s asymetrickými šatami, kde vyniká ich kontrast, a to spolu so šľapkami.

V prípade, že obľubujete podrážku v podobe platformy, máme pre vás riešenie! Šľapky na platforme sa výborne kombinujú s rifľovými šortkami. Taktiež existujú šľapky s pásom, ktoré sa svojim spôsobom podobajú na klasické espadrilky.

Čo sa týka farby, najviac preferovaná je biela. Šľapky v tejto farbe sa dajú šikovne kombinovať s rôznymi typmi oblečenia. Trendy sú tiež farby, ako napríklad béžová, žltá, červená či hnedá.

Michael Kors šľapky

Michael Kors je návrhár, ktorý vyniká predovšetkým svojou kreativitou. Dôkazom sú aj Michael Kors šľapky s unikátnym dizajnom. Okrem iného, sú maximálne pohodlné a na nohe sedia ako uliate. Samozrejme, pri ich kúpe si nezabúdajte pozrieť presné rozmery, tak, aby ste predišli problémom, ako je výber nevhodných šľapiek. S Michael Kors šľapkami zažiarite skutočne kdekoľvek!

Značka Tommy Hilfiger – v čom je výnimočná?

Ďalšou unikátnou značkou šľapiek je Tommy Hilfiger. Ak poznáte túto značku, určite viete, že symbolom je bielo – červeno – modré logo. Práve to poukazuje na športovú eleganciu a vysokú kvalitu, ktorá je uznávaná po celom svete.

Šľapky Tommy Hilfiger sú obľúbené nielen medzi ženami, ale aj mužmi. Ide, takpovediac, o must have kúsok, ktorý by mal byť súčasťou každého šatníka na leto. Univerzálne šľapky Tommy Hilfiger sa dajú kombinovať skutočne s čímkoľvek. Okrem iného, sú cenovo dostupné, a to v tej najvyššej kvalite. Neváhajte a vyberte si z produktov ako sú šľapky Tommy Hilfiger. Ich výber jednoznačne neoľutujete.