Aj keď sa ľadvinky na čas odmlčali a ľudia ich až tak nepreferovali, postupom času sa opäť dostávali do sveta módy. Dnes ich poznáme v skutočne širokom spektre. Čoraz viac ľudí si ich obľúbilo a ľadvinky sa tak stávajú neodmysliteľnou súčasťou outfitov.

Pôvod ľadviniek

História ľadviniek siaha, dokonca, až do obdobia antiky. Na nosenie ich používali aj Indiáni, ktorí to mali ako náhradu za klasické kapsičky. Ľadvinka bola taktiež súčasťou škótskeho mužského odevu, a to tzv. kiltu.

Tak, ako sme si už spomínali, ľadvinky obľubovali predovšetkým turisti. To bolo v 90-tych rokoch, kedy tieto módne doplnky skutočne leteli. Týkalo sa to tiež lyžiarov na svahu a školákov, ktorí potrebovali jednoduchý produkt na uloženie všetkých potrebných vecí.

Potom však prišlo obdobie, kedy boli ľadvinky, takpovediac, out a ľudia tieto vzácne kúsky ukryli na spodok skrine. Dokonca, prišli časy, kedy sa ľadvinky všetci nosiť hanbili. To je však už dávno minulosťou.

Veľký comeback!

Vzkriesenie týchto módnych doplnkov nastalo už v roku 2012. Spočiatku ich začali nosiť modely na prehliadkach, a tak sa dostávali neustále do popredia. Od roku 2017 sme ich mohli vidieť na známych influenceroch a blogeroch. Ľudia si to začali čoraz viac všímať a nielen oni.

Celosvetovo módne značky sa chytili do práce a začali vyvíjať ľadvinky v podobe, v akej ich poznáme dnes. Z obyčajných kožených ľadviniek sa stali luxusné módne kúsky, ktoré si získavali každým dňom väčšiu priazeň.

Ľadvinky a ich praktická stránka

Módny doplnok, ako je ľadvinka, vždy vynikal určitým spôsobom, a to najmä po praktickej stránke. Do ľadvinky si máte možnosť uložiť všetko potrebné. Zároveň to máte hneď aj po ruke. Vo väčšine prípadov má ľadvinka jedno, maximálne dva vrecká, do ktorých sa všetko šikovne zmestí. Odbremení to vaše ruky a taktiež nezaťažuje plecia, ako napríklad klasické kabelky.

Dokonca, ľadvinky slúžia aj ako náhrada kabeliek. Dnes ich nosia aj mnohé známe tváre a celebrity, ktoré si ich jednoducho zamilovali. Ľadvinka sa nosí krížom cez trup alebo zavesená cez pás. Takýmto spôsobom budete vyzerať trendy za každých okolností!

Kde sa dajú využiť?

Ľadvinky sú obľúbené aj pre ich širokú využiteľnosť. Tak, ako sme si už spomínali, nosia ich aj celebrity či modely na módnych prehliadkach. Taktiež sa výborne hodia do mesta, na výlety do školy či práce. Okrem iného, dnes sú vyrábané vo vysokom dizajne a ohúrite nimi aj na spoločenských udalostiach.

Prečo sú tak obľúbené?

Okrem spomínaných výhod sú ľadvinky preferované u oboch pohlaví, a to bez rozdielu. Taktiež sa v tomto prípade nerozlišuje vek, aj napriek tomu, že dnes ľadvinky letia, predovšetkým, u mladších ročníkov. Ide o neprehliadnuteľný prvok, ktorý si zamiluje skutočne každý.

Muži nosia ľadvinky najradšej prehodené cez rameno alebo hrudník. V kombinácii so zvyškom outfitu zabodujú za každých okolností. Ľadvinka so sebou prináša štýl a buduje človeku sebavedomie. Dotvára atmosféru celému outfitu a vďaka tomu je jednoducho neodmysliteľnou súčasťou.

Dizajn a elegancia

Ľadvinky sú v dnešnej dobe považované za vysoko elegantné módne doplnky. Návrhári z celého sveta si navzájom konkurujú a všetci sa snažia vytvoriť niečo, čo zaujme skutočne každého. Pri výrobe však nezabúdajú na kvalitu a taktiež jednoduchosť, pretože práve v nej je ukrytá krása.

Vďaka tomu, že dnešné ľadvinky vyzerajú luxusne, je ich možné nosiť aj na biznis pracovné stretnutia. Elegancia, nadčasový dizajn a luxus. To všetko súvisí s týmto jedinečným módnym doplnkom.

Ako správne nosiť ľadvinku?

Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sú obľúbené neutrálne farby, mali by ste vyskúšať niečo nezvyčajné a originálne. Skvelou alternatívou sú výrazné farby a zapínanie, čo spôsobí, že budete vždy stredobodom pozornosti. Samozrejme, myslíme to v tom najlepšom slova zmysle. Jednoducho budete šik za každých okolností.

Dnes sú preferované aj tzv. mini ľadvinky, kde sa vám toho síce moc nezmestí ale dokonale oživíte outfit. V prípade, že vaša postava je plnšia, odporúčame vám zvoliť ľadvinku hranatých tvarov, ktorá vám skryje nadbytočné kilá a zároveň zvýrazní outfit.

Nemajte obavy z rôznych doplnkov na ľadvinke, ako napríklad prívesky, strapce, zipsy či textúry. Takýmto spôsobom si z ľadvinky vytvoríte extravagantný módny kúsok, ktorý budete zbožňovať.


Guess ľadvinka

Guess je americká značka, ktorá ponúka širokú škálu módnych produktov. Či už ide o oblečenie, doplnky alebo obuv, s určitosťou si vyberiete. Guess má dnes obrovský úspech a množstvo priaznivcov po celom svete. Pýši sa aj výrobkom, akým je ľadvinka Guess, ktorá je jednoducho očarujúca.

Guess ľadvinka je vyrobená z prírodnej kože a vyniká svojim dizajnom, ktorý je nadčasový. V ponuke nájdete široký sortiment týchto produktov, ktoré sa spravidla odlišujú svojim motívom, farbami, spôsobom zapínania či veľkosťou.

Už na ľadvinke však vidíte, že návrhári značky Guess sú kreatívni a veľmi šikovní ľudia, ktorí si na svojich produktoch dajú záležať. Zákazníkom chcú neustále ponúkať to najlepšie, čo vedia, a tak sa značka Guess dostáva do popredia každým dňom viac.

Karl Lagerfeld ľadvinka

Karl Lagerfeld bol jeden z najkreatívnejších módnych návrhárov, ktorí vyrábajú široký sortiment elegantného oblečenia, doplnkov a obuvi. Výnimkou nie je ani Karl Lagerfeld ľadvinka, ktorá vyniká svojim originálnym dizajnom. Dá sa využiť skutočne kdekoľvek a máte možnosť ju nosiť k rôznym druhom outfitov na akékoľvek príležitosti, čo je obrovským benefitom.

Jedinečná značka Karl Lagerfeld vyniká, predovšetkým, luxusným dizajnom. Aj napriek tomu, že vzhľad módnych kúskov je v tomto štýle, všetky produkty dnes nájdete za skutočne bezkonkurenčné ceny. Už dávno nie je pravda to, že si to môžu dovoliť len celebrity. Neváhajte a vyberte si z týchto elegantných doplnkov aj vy. Zaručujeme vám, že vďaka nim zažiarite skutočne kdekoľvek.

Vsaďte na svoj štýl

Tak, ako pri všetkom, aj pri ľadvinkách by ste sa mali cítiť sami sebou. Vyberajte si produkty, ktoré sú vám blízke. V prípade, že by ste nosili módny doplnok, ktorý sa vám po žiadnej stránke nepáči, negatívne by to vplývalo na vašu psychickú stránku. Dnešná ponuka ľadviniek je skutočne široká a veríme, že si vyberiete ten produkt, ktorý sa vám bude páčiť. Predsa len budete radšej nosiť niečo, čo vám je blízke.