Michael Kors - žijúca legenda módneho priemyslu

Michael Kors sa narodil v New Yorku a málo kto vie, že jeho pravé meno je Karl Anderson. Meno má zmenené po tom, čo sa jeho matka po druhý krát vydala a okrem priezviska nechala Karla premenovať úplne. Počas svojej kariéry bol návrhárom pre viaceré módne domy, medzi ktorými spomenieme Celine. Jeho kariéra sa začala kontaktom s módou už v mladom veku, kedy vo svojich 5 rokoch prerobil mamine šaty. Počas svojich tínedžerských rokov začal svoje módne výtvory predávať v pivnici svojich rodičov, ktorú všetci poznali ako Iron Butterfly. Neskôr sa zamestnal vo viacerých butikoch ako predajca, ale aj ako návrhár a vedúci vizuálnej časti obchodu.

Na začiatku je vízia a snaha niečo dokázať

V roku 1981 uviedol na trh novú značku Michael Kors s dámskou módou v obchode Bergdof Goodman. O 9 rokov neskôr uviedla značka KORS Michaela Korsa ako držiteľa licencie. Neskôr musel Michael pozastaviť svoju značku a znovu ju rozbehol až v roku 1997. Ako sme si už spomínali, v tom čase pracoval ako prvý a hlavný návrhár pre módny dom Celine v rámci dámskej módy, kde sa rozhodol v roku 2003 skončiť, aby sa mohol sústrediť na svoju značku. 

Ikona súčastnosti

V súčastnosti je Michael Kors celosvetovo uznávanou značkou, ktorú milujú ľudia po celom svete. Vyznačuje sa veľmi originálnym dizajnom, často využíva prvky rôznych subkultúr a spája ich s eleganciou. Značka, ktorá sa preslávila vďaka svojím mnohým kolekciám je aj na našom e-shope. Často u nás nájdete rôzne trendy kúsky, s ktorými zažiarite pri každej príležitosti. Legedárne dizajny kabeliek Michael Kors sa u nás nájdu tiež. Okrem toho u nás nájdete rôzne tričká, čiapky, mikiny či ďalšie oblečenie, ktoré by rozhodne nemalo chýbať vo vašom šatníku.

 

Legendárna značka Michael Kors sa teší obľube nie len pre svoje výnimočné dizajny, ale aj pre kvalitu, ktorou vyniká. Ak sa to navyše spojí s dostupnými cenami na našom e-shope, dostanete to, po čom túžite. Kvalitné oblečenie, výnimočné dizajny a príjemné ceny, to je nákup oblečenia na luxbrand.sk.

Hľadáte alternatívu?

Okrem značky Michael Kors u nás nájdete aj rôzne iné svetové značky, ktoré tiež zaujmú skvelou cenou. Či už vás osloví Guess, Karl Lagerfeld, Mango, Love Moschino či Stradivarius, všetky tieto značky vám prinášame na náš e-shop za výhodné ceny.