Už dávno nie je pravda to, že peňaženka by mala byť výhradne ukrytá na spodku tašky. Svetové módne organizácie označujú tento doplnok za nevyhnutnú súčasť celého outfitu. Zvýrazní tak kúsky, ktoré máte na sebe a, predovšetkým, aj vás samotných.

Peňaženka je praktickým doplnkom, a to najmä pre jej vlastnosti. Zahŕňa množstvo úložného priestoru, do ktorého si máte možnosť vložiť všetky potrebné doklady. Peňaženiek je na výber dostatok, avšak dôležité je vybrať si tú správnu. Ako na to?

Kvalitný materiál

Základným kritériom pri výbere by mal byť materiál, z ktorého je peňaženka vyrobená. To však záleží aj od toho, akým človekom ste. Pokiaľ preferujete eleganciu, odporúčame vám zakúpiť si peňaženku z pravej kože. Ak vám na materiáli nezáleží a peňaženku nosíte len v zadnom vrecku džínsov, vyberte si produkty z ľahšej kože.

Naopak, ženy častokrát preferujú peňaženky z látky. Je to, predovšetkým, z toho dôvodu, že v kabelke sa im tento módny doplnok ľahko ušpiní a je im jednoduchšie látkovú peňaženku oprať. Výber kvalitného materiálu je pri peňaženke skutočne dôležitý a mali by ste mu venovať zvýšenú pozornosť.

Účel použitia

Najbežnejšími peňaženkami sú dnes tie na bežné, každodenné nosenie. To závisí, samozrejme, aj od toho, kde peňaženku nosíte. Muži obľubujú elegantný vzhľad týchto doplnkov a luxusne vyzerajúci materiál. Ženy si však na výber potrpia oveľa viac, ako je to už u tohto pohlavia známe.

Tak, ako muži, tiež preferujú eleganciu a čo najviac trendy dizajn. Okrem iného, u oboch pohlaví je na prvom mieste praktická stránka tohto doplnku. To znamená, že priehradky by mali byť vhodným spôsobom zoradené, a to sa týka aj priestoru na mince. Ľudia si zvyknú do peňaženky dávať fotky svojich najbližších.

Aj z tohto dôvodu by mala peňaženka obsahovať priehľadnú priehradku, do ktorej sa fotografie vložia. Ďalším dôležitým kritériom pri výbere je spôsob zapínania. Ten môže byť realizovaný prostredníctvom zipsu, poprípade na gombičku. Zapínanie závisí od preferencií človeka.

Dôležitá je veľkosť

Veľkosť peňaženky závisí od jej použitia. Vo všeobecnosti sa odporúča vlastniť aspoň dve peňaženky, ktoré môžete využiť na rôzne udalosti. Tieto módne doplnky možno využiť aj na spoločenské akcie či, dokonca, na šport. V takýchto prípadoch ľudia preferujú čo najpraktickejšie peňaženky.

V prvom rade si je dôležité spraviť v dokladoch poriadok. To znamená, že si zorganizujete všetky karty, peniaze, mince či fotografie. Vylúčite tie, ktoré nepoužívate a budete tak mať väčšiu predstavu o tom, aká veľkosť je pre vás ideálna. V prípade, že peňaženku nosíte v zadnom vrecku nohavíc, čo preferujú najmä muži, odporúčame vám zvoliť menšiu veľkosť. V opačnom prípade by to mohlo pôsobiť neesteticky a peňaženka by vám len pretŕčala.

Dizajn peňaženky

Nielen pre ženy, ale aj pre mužov je dôležitý dizajn peňaženky. V dnešnej dobe nájdeme skutočne širokú škálu motívov, vzorov či farieb. Opäť to závisí od toho, akým ste človekom a čo preferujete. Keďže sa peňaženka považuje za osobnú záležitosť, aj motív a celkový dizajn tohto doplnku by vám mal byť blízky.

U mužov sú preferované tmavšie motívy, u žien, naopak, tie svetlejšie. Taktiež záleží aj od účelu použitia a outfitu, ktorý na sebe máte. Odporúčame vám zakúpiť si peňaženky v rôznych motívoch. Jednoznačne ich využijete, pretože udalostí, ktoré sa nám v živote naskytujú, je skutočne dostatok.

Michael Kors a jeho produkty

Michael Kors je slávna americká značka, ktorá neustále napreduje. Dôvodom je kreatívny návrhár, kvalita produktov a originalita. Michael Kors ponúka na predaj produkty rôzneho druhu. Oblečenie, módne doplnky či obuv. Výnimkou nie sú ani peňaženky, ktoré máte možnosť zakúpiť za bezkonkurenčné ceny. Michael Kors peňaženka je skutočným unikátom a zamilujete si ju hneď na prvý pohľad. Známa je svojim originálnym dizajnom a elegantným a zároveň decentným vzhľadom. Jedinečná Michael Kors peňaženka sa využíva na každodenné nosenie do práce či na spoločenské udalosti a pracovné pohovory. S týmto módnym doplnkom jednoducho zažiarite kdekoľvek!

Vsaďte na eleganciu

Elegancia je pri peňaženke skutočne dôležitá. Najmä pre ľudí, ktorí týmto štýlom žijú. Elegantná peňaženka je vo väčšine prípadov vyrobená z kvalitnej kože a má decentný vzhľad. Vo všeobecnosti platí, že peňaženka by mala vyzerať elegantne a luxusne, tak, aby ste vynikli z davu. Budete tak priťahovať pozornosť ľudí a všetkých týmto spôsobom očaríte. Netreba zabudnúť na to, že elegantné módne doplnky sú dnes trendy a hodia sa ku každému outfitu.

Peňaženky pre deti

Aj naše ratolesti využívajú tento jedinečný módny doplnok, avšak v inej forme. Pre deti sú odporúčané typické peňaženky na krk, poprípade také, ktoré sú súčasťou aktovky. Dôležité je, aby tam zmestili všetky potrebné kartičky, mince či inú hotovosť alebo doklad. Výber dizajnu detskej peňaženky môžete nechať na svoje ratolesti, určite sa tomu potešia.

Čo sa týka zapínania, odporúčaný je suchý zips, poprípade klasický zips, ktorý sa nachádza najčastejšie na peňaženke s jednou priehradkou. Deti tak nič nestratia a bude to pre nich maximálne bezpečné. Okrem iného, nemusíte kupovať hneď peňaženku. Deťom postačí aj jednoduchá kapsička, ktorú budú využívať na pobyt vonku alebo na školské výlety.

Zvoľte správny outfit

K svojmu outfitu by ste mali zvoliť vhodnú peňaženku, alebo naopak, riadiť sa podľa peňaženky a k tomu domyslieť ostatné módne kúsky. Je to dôležité, predovšetkým, pre vytvorenie dokonalého celku. To znamená, že ak máte celý outfit v jednom motíve, peňaženka by mala byť tiež.

Aj napriek tomu, že by ste v opačnom prípade vynikli, bolo by to viac – menej neestetické. Peňaženka slúži na tzv. osvieženie outfitu. Práve preto by ste mali jej výberu venovať dostatočnú pozornosť. Vďaka nej môžete zažiariť na množstve udalostí, v práci, škole, meste na dovolenke či na spoločenskej akcii.

Na druhých ľudí to môže, dokonca, urobiť dojem, vďaka čomu budete mať výhody. Okrem iného, tento jedinečný módny doplnok hovorí aj o tom, akým človekom ste. Či už poriadkumilovným, chaotickým alebo zodpovedným. Áno, to všetko sa dá zistiť na základe peňaženky, jej dizajnu, organizácii či stave, v akom sa nachádza.

Aj napriek tomu, že výber peňaženky je občas poriadne náročný, nie je tomu vždy tak. Musíte byť len pozorní a venovať všetkým kritériám dostatočnú pozornosť!