Viete rozoznať predajcov lacných napodobenín od originálnych produktov?
1. Zvláštna kvalita
Falzifikáty sa často vyrábajú s použitím lacnejších a nekvalitných materiálov, ako je falošná koža, nekvalitné sklo, menej kvalitné látkové materiály a staré alebo použité elektronické súčiastky. Ak položka nevyzerá alebo nie je kvalitne spracovaná, pravdepodobne pôjde o fejk. Pri nákupe produktov od predajcu sa chráňte a opýtajte sa ich na procesy zabezpečenia kvality ich dodávateľa. Renomovaní predajcovia by mali mať zavedené postupy kontroly a overovania tovaru, ktorý predávajú. Ako príklad si môžeme uviesť známy batoh Luis Vuitton, ktorý sa často predáva ako fejk. Lacnú napodobeninu spozorujete menej kvalitným materiálom, nepresným prešívaním,tmavšou potlačou či menej sýtofarebným písmom.
2. Nekvalitné balenie
Kontrola obalu je ďalší spôsob, ako rozlíšiť originál od falzifikátu. Renomované značky a podniky investujú do vysokokvalitných obalov, takže ak dostanete položku v nevhodnom alebo podozrivom obale alebo zabalenú v niečom, čo vyzerá ako lacný plast, môže to byť varovný signál. A položky, ktoré prichádzajú bez akéhokoľvek obalu, sú takmer určite falzifikáty. Neoriginálne balenia zvyknú byť šasto poškodené, majú sklony k ľahkému zničeniu a zvyknú byť poškodené najmä vplyvom zlej manipulácie pri preprave z tretích krajín na kontajnerových lodiach.
3. Záleží na tom, kto vám tovar predáva
Lacní pouliční predajcovia, alebo podozrivo vyzerajúce e-shopy bez hodnotení nakupujúcich môžu byť ďalším varovným signálom, že pôjde o neoriginálne produkty. Častokrát môžeme vidieť kamenné predajne v blízkom Turecku a v podobných krajinách, kde sa vás snažia presvedčiť na nákup ich produktov a zjednávajú ceny. Pri takomto type predajcu ide spravidla o neoriginálneprodukty, ktoré nemajú hodnotu, za ktorú sú ponúkané. Pri e-shopoch si prečítajte nejaké recenzie. Dbajte na dátum, kedy boli recenzie napísané, nakoľko e-shop môže mať doménu, zakúpenú od predchádzajúceho majiteľa a preto dbajte na to, aby boli recenzie, ktoré čítate aktuálne.
4. Dávajte si pozor na platby
Pri vykonávaní online transakcií dávajte pozor na to, že s vašimi zákazníckymi údajmi alebo informáciami o kreditnej karte sa nemusí narábať a uchovávať ich tak bezpečne, ako by ste očakávali od legitímnych predajcov. Pri online nákupoch skontrolujte, či sa vaše platby odosielajú prostredníctvom webových stránok, ktoré začínajú https: // a sú sprevádzané symbolom zámku. Legitímni online predajcovia zvyčajne požadujú platbu prostredníctvom kreditných alebo debetných kariet alebo cez PayPal, takže spotrebitelia by mali byť podozriví, ak sú požiadaní o uskutočnenieplatby napríklad priamym bankovým prevodom peňazí.
Toto bolo len zopár tipov od nás, ako nenaletieť predajcom nekvalitných napodobenín. U nás v luxbrand.sk vám garantujeme, že si zakupujete originálny produkt. Kvalita spracovania, ako aj obal ďalšie faktory sú 100% originálne a vy si tak môžete bez obáv zakúpiť produkt, ktorý si zamilujete. Veríme, že vám tento článok pomôže a nebudete viac riskovať s podozrivými e-shopmi.